سرکنسولگری - سرکنسول
داروهای ممنوعه در امارات

به اطلاع هموطنان گرامي مي‌‌رساند، حمل و مصرف برخي داروهاي مسكن رايج در ايران بر‌‌‌‌‌اساس مقررات گمركي و انتظامي امارات عربي متحده، بعنوان استفاده از مواد مخدر تلقي مي‌شود بنابراين يافتن چنين داروي‌هايي نزد مسافرين ايراني به هنگام ورود به امارات نقض قوانين اين كشور محسوب گرديده و داراي پيگردهاي قضايي مي‌‌باشد.

براي پرهيز از بروز مشكلات و درگير‌‌شدن هموطنان عزيز در گرفتاري ‌‌هاي قانوني و قضايي امارات پيشنهاد مي‌‌‌شود كه توصيه‌هاي زير با دقت مطالعه و رعايت گردد:

- تا حد امكان از همراه داشتن هرگونه داروهاي آرام‌‌بخش و خواب‌آور اعم از قرص‌، ‌شربت و آمپول به هنگام ورود به امارات پرهيز نمائيد.

- كساني كه به دلايل پزشكي(و نه بر اساس خود درماني)مجبور به استفاده از اين داروها هستند، لازم است قبل از ورود به امارات، نسخه پزشك معالج را به زبان عربي ترجمه و به تاييد وزارت بهداشت ‌‌، قوه‌قضائيه، وزارت امور خارجه ايران و سفارت امارات عربي متحده در تهران رسانده و مدارك تاييد شده را جهت ارائه به ماموران گمركي و انتظامي امارات در بدو ورود در فرودگاه و يا بندر ارائه نمايند.

- با توجه به فرآيند طولاني تاييد مدارك پزشكي توصيه مي‌‌شود، اين دسته از هموطنان، صرفا با داشتن خلاصه‌اي از سوابق پزشكي خود، بجاي حمل داروهاي ضروري مورد نياز، با مراجعه به درمانگاه هلال احمر جمهوري اسلامي ايران در دبي نسبت به تهيه آنها اقدام نمايند.

- افرادي كه اقدام به تاييد نسخه‌هاي پزشكي خود در ايران ‌نموده و داروهاي مورد نيازشان را به همراه دارند در صورت بروز هرگونه مشكلي در فرودگاه‌هاي دبي و شارجه مي‌توانند بلافاصله با سر كنسولگري جمهوري اسلامي ايران جهت رسيدگي به مشكل خود تماس حاصل نمايند.

 

آدرس: دبي، منطقه جميرا، خيابان الوصل، شماره 256

تلفن: 3444717-009714

لیست آخرین فهرست داروهای ممنوعه در امارات

نقشه سایت |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | جستجو | گالری تصاویر