سرکنسولگری - سرکنسول
تسهیلات دانشجویی

شرایط  بهره مندی از تسهیلات غیر ارزی دانشجویی:

*
كليه دانشجويان شاغل به تحصيل در دانشگاههای معتبر( مورد تائید وزارتین علوم یا بهداشت ایران) ، پس از ارائه مدارك لازم به سركنسولگري و تشكيل پرونده و پس از وصول مجوز وزارت علوم يا وزارت بهداشت از طريق اداره دانشجويي وزارت امور خارجه از تسهيلات غير ارزي بهره مند مي گردند .
* دانشجوياني كه با سپردن وثيقه (‌به معاونت وظيفه عمومي نيروي انتظامي ) از كشور خارج شده و يا دردانشگاه هاي غير معتبر تحصيل مي نمايند ، نمي توانند از تسهيلات دانشجويي استفاده نمايند.
* آقایان دانشجوي شاغل به تحصيل در كليه رشته هاي پزشكي و غير پزشكي كه قبل از سن مشموليت از كشور خارج شده و در حال حاضر كارت معافيت يا پايان خدمت نظام وظيفه را ندارند ( به استثناي دانشجويان بورسيه وزارتخانه هاي علوم ، تحقيقات و فن آوري و بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي ) براي استفاده از تسهيلات غيرارزي دانشجويي ، مي بايست مجوز لازم را از وزارتخانه هاي ذيربط دريافت نمایند.
* فهرست دانشگاه هاي معتبر در پايگاه اطلاع رساني وزارت علوم ، تحقيقات و فن آوري به نشاني www.msrt.ir قابل دسترسي مي باشد.
* دانشجويان مقيم حوزه سركنسولگري جمهوري اسلامي ايران در دبي در صورت داشتن اقامت دانشجويي با ارائه مدارك زير حضوراً می توانند نسبت به تشکیل پرونده دانشجویی جهت استفاده از تسهیلات اقدام نمایند:

مدارک لازم:
1- تكميل فرم پرونده دانشجویی بصورت تایپی
2- يك قطعه عكس جديد
3- ارائه اصل گذرنامه و 2 سري فتوكپي از صفحات اول و اقامت
4- ارائه گواهي اشتغال به تحصيل ترم جاری از دانشگاه محل تحصیل با ذكر نام دانشجو و رشته تحصيلي با مهر و امضاء معرفی شده از دانشگاه .
5- در صورتيكه دانشجو در ترم هاي دوم به بعد مشغول به تحصيل مي باشد ، ارائه ريز نمرات ترم هاي قبل .
6- اصل و فتوكپي كارت دانشجويي
7- اصل ديپلم و پيش‏‏ دانشگاهي و 2 سري فتوكپي
8- اصل شناسنامه و 2 سري فتوكپي
9- تکمیل پرسشنامه درخواست اخذ معافیت تحصیلی دانشجویان مرد بصورت تایپی

نکات مهم:
1- مدارك فوق از طريق وزارت امورخارجه به وزارت علوم ، تحقيقات و فن آوري جهت اخذ مجوز ارائه تسهيلات دانشجويي ارسال خواهد شد.دانشجویان عزیز برای تسریع در کار می توانند مدارک فوق را پس از تائید سرکنسولگری از طریق بستگان خود به وزارت علوم در ایران ارائه و مجوز استفاده از تسهیلات غیر ارزی را به وزارت امور خارجه – اداره امور دانشجوئی ارائه نمایند.  بدیهی است سرکنسولگری پس از دریافت مجوز از مرکز نسبت به ارائه تسهیلات دانشجویی اقدام خواهد نمود.
2- تسهيلات غير ارزي دانشجويي كه توسط سركنسولگري جمهوري اسلامي ايران در دبي به دانشجو و همسر و فرزندان ايشان ارائه مي گردد شامل تجديد رايگان گذرنامه ، صدور مجوز خروج دانشجويي ، صدور معرفي نامه براي استفاده از تخفيف بليط هواپيما ( رفت و برگشت در هر سال یکبار) ، تائيد و كپي برابر اصل نمودن رايگان اوراق و مدارك تحصيلي و . . . خواهد بود.

خدمات دانشجویی:
1- صدور مهر خروج دانشجویی
2- تائید مدارک تحصیلی

نقشه سایت |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | جستجو | گالری تصاویر