سرکنسولگری - سرکنسول
قوانین و مصادیق قاچاق در امارات

مبارزه و نظارت بر پديده قاچاق بر عهده اداره گمرك فدرال امارات كه در سال 2002 تاسيس شده است.

وظيفه گمرك فدرال امارات توسعه خط مشي‌ها و قوانين گمرك و نظارت بر اجرا و مشاركت موثر در حمايت از تجارت بين‌المللي و مبارزه با تقلب و قاچاق ميباشد.

قاچاق به تلاش براي آوردن كالا به داخل و يا خارج از كشور بصورت غيرقانوني و يا درخفا با نقض قوانين بدون پراخت ماليات قانوني گمرك، و يا برخلاف مفاد محدوديت‌هاي تعيين شده توسط قانون اطلاق مي‌گردد. كالا از طريق دريا، هوا يا زمين به كشور امارات وارد شده و عوارض گمركي كالا، 5 درصد ارزش هزينه، بيمه و حمل و نقل (CIF) مي‌باشد. براي اقلام غيرتجاري، به مسافر اجازه حمل چمدان‌هاي شخصي و هدايايي به ارزش 3000 درهم بدون پرداخت عوارض گمرك داده مي‌شود و مسافران در صورت حمل پول نقد و يا چك مسافرتي به ارزش بيش از 40000 درهم يا معادل آن به ارز خارجي، بايد مقدار و هدف واقعي خود را به ماموران گمرك با پركردن فرم اظهارنامه اعلام نمايند، لازم به ذكر است كه اين مبلغ از 1 سپتامبر به 100000 درهم افزايش يافته است.

موارد زير شامل قانون قاچاق مي‌شود:

· انجام ندادن مراحل قانوني كالا در اولين دفتر گمركي؛

· طي نكردن مراحل قانوني كالا به داخل يا خارج كشور؛

· تخليه و يا بارگيري محموله‌هاي خلاف مقررات گمرك و يا تخليه و بارگيري محموله‌هاي خارج از مرز دريايي گمرك؛

· تخليه يا بارگيري محموله هواپيما بطور غيرقانوني در خارج از فرودگاه‌هاي رسمي و يا حذف كالا در طول پرواز؛

· اعلام نكردن كالاهاي وارداتي/صادراتي به دفتر گمركي " از جمله كالاهاي تجاري همراه با مسافر؛

· عبور كالا از گمرك بدون اعلام آنها؛

· كشف كالاي اعلام نشده به دفتر گمرك، با پنهان كردن آنها در شكاف‌ها و يا فضاهاي طراحي شده؛

· افزايش، كاهش و يا تغيير در تعداد بسته‌هاي اعلام شده؛

قوانين واردات كالا بدون عوارض گمركي در امارات محدوديت‌هايي نظير كشورهاي ديگر دارد از جمله براي نوشيدنيهاي الكلي، سيگار، مواد مخدر و كالاهاي تجاري، وزارت محيط زيست و منابع آب امارات عربي متحده جديداً هشدار داده كه قاچاق حيوانات مجازات جريمه و حبس را در پي خواهد داشت و هدف از اين مجازات ممنوع كردن تجارت غير قانوني حيوانات وحشي مي‌باشد و بر اساس قانون محيط زيست امارات فروش حيوانات وحشي مانند شير، يوزپلنگ و ببر، به جز جريمه موارد استفاده در باغ وحش يا مراكز پرورش و با مجوز رسمي غيرقانوني مي‌باشد و جريمه نقدي تا 10000 درهم و حبس براي چند ماه را در پي خواهد داشت.

قاچاق دخانيات، يك قاچاق سازماندهي شده جهاني با سود عظيم و شامل فعاليت‌هايي از قبيل خريد و فروش مواد مخدر و محصولات تقلبي مي باشد. خريد سيگار ارزان بدون ماليات به معني معامله با مجرمان و لطمه زدن به كسب و كار صادقانه مي‌باشد.

جدول محصولات ممنوع الورود

نقشه سایت |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | جستجو | گالری تصاویر